O nas

Platforma Rent and Lend

Użytkownicy prywatni: rentandlend.com

Dla firm: rentandlend.com/pl/business

Idea wypożyczającej społeczności

Rent and Lend to platforma będąca internetową przestrzenią do wypożyczania przedmiotów. Chcemy umożliwić użytkownikom korzystanie z nich bez posiadania, dzięki czemu mogą oni zaoszczędzić środki i pomóc planecie przez ograniczenie szerzącego się konsumpcjonizmu. Z drugiej strony osoby posiadające przydatne przedmioty, których akurat nie używają, mają możliwość pożyczać je innym i zarabiać na tym pieniądze.

Nasza historia

Zespół Rent and Lend tworzy grupa specjalistów, których połączyła idea prospołeczności i troska o planetę. Początkowo strona miała być kierowana do organizacji pozarządowych, gdzie wolontariat odbywali założyciele.

Pierwsze kroki platforma stawiała oficjalnie już w 2018 roku w formie zamkniętej aplikacji dla wybranych mieszkańców Krakowa. Jako nowy startup zyskała spore uznanie między innymi na 33 StartUp Mixer w Krakowie 2017, Polish Tech Night 2018 w Berlinie i dzięki publikacjom Spider’s Web, Questus i Brief.

Od tamtego czasu portal dynamicznie się rozwija. Przede wszystkim wprowadzono wiele zmian i funkcjonalności kierowanych opinią użytkowników. Tworzenie wypożyczającej społeczności i inkluzywność to kierująca wartość kreatorów.

Pod koniec 2020 roku Rent and Lend przeszedł również metamorfozę wizerunkową i otworzył ofertę dedykowaną dla firm.

%d blogerów lubi to: