Rent and Lend, czyli jak wspólny wolontariat, odpowiadanie na potrzeby i hektolitry kawy przyczyniły się do powstania polskiej platformy sharing economy

Chyba każdy z nas pracujący w korporacji przeżywał w swoim życiu frustrację związaną z tą pracą. Czujemy, że nie wykorzystujemy w pełni swojego potencjału i przede wszystkim nie robimy czegoś co uznalibyśmy za wartościowe. Zwykle nie planujemy nic szczególnego z tym zrobić, jednak założycieli Rent and Lend zainspirowało to do założenia biznesu, który ma zrewolucjonizować to jak postrzegamy użytkowanie przedmiotów i ograniczyć konsumpcjonizm, odchodzący już i tak od dłuższego czasu do lamusa. 

Początkowo ideą platformy było trafienie do organizacji pozarządowych takich jak Amnesty International, gdzie poznali się pierwsi członkowie zespołu. To właśnie potencjał w NGOsach dostrzegli założyciele. Pragnęli, by miały one dostęp do często drogiego, profesjonalnego sprzętu. Mimo, że z biegiem czasu odbiorcami Rent and Lend zostali użytkownicy prywatni i firmowi z całej Polski to prospołeczny charakter od samego początku przyświecał wizji platformy. Strona szybko zyskała zainteresowanie ludzi chcących przyczynić się do jej sukcesu. 

Współzałożyciel platformy Rent and Lend- Leszek Szklarczyk jako świeżo upieczony student spędził miesiące na analizie rynku, konkurencji i modeli biznesowych. Rzetelna praca pozwoliła poznać potrzeby i wprowadzić funkcjonalności, które nie tylko ułatwiały i przyspieszały proces wynajmu przedmiotów, ale też wprowadzały innowacje jakich brakowało na polskim rynku. Początkowo platforma była prowadzona w formie zamkniętej bety, udostępnionej wybranym użytkownikom, pozwoliło to zebrać pierwsze dane na żywym organiźmie i nawiązać dialog dotyczący ulepszeń.

Feedback użytkowników wprowadził zmiany w działaniu platformy, gdzie wynajem początkowo sprowadzał się do jednego kliknięcia. Uniemożliwiało to jednak użytkownikom specyfikacje i wybór przedmiotu idealnie dobranego do potrzeby. Obecnie Rent and Lend nawiązując współpracę z wypożyczalniami stacjonarnymi zapewnia odbiorcom szeroki wybór, nie tylko pod względem kategorii, modelu, marki i lokalizacji, ale też ceny, dzięki czemu stanowi to pewnego rodzaju wyszukiwarkę, zebranych w jednym miejscu ofert. 

W przyszłości platformę czekają nowe funkcjonalności, udoskonalenia i stały dialog z użytkownikami. Bo właśnie brak komercyjnego spojrzenia i skupienie się na aspekcie społecznym stanowią dla założycieli największą wartość.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: